Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi w komorze hiperbarycznej?

Odpowiednio przeprowadzony zabieg w komorze hiperbarycznej jest bezbolesny i nieinwazyjny. Jednak zmiany ciśnienia w trakcie sprężania oraz rozprężania powietrza mogą wywołać lekki dyskomfort odczuwany w uszach.

Jest to porównywalne do lotu samolotem podczas jego startu i lądowania – wtedy również (podobnie jak w komorze) następuje zmiana ciśnienia i uszy się “zatykają”. W momencie osiągnięcia docelowego poziomu 1,33 ATA ten dyskomfort znika, ponieważ ciśnienie się już nie zmienia. Istnieją techniki służące wyrównaniu ciśnienia w uszach. Możesz wykorzystać je jeszcze przed pojawieniem się pierwszych sygnałów świadczących o nadchodzącym, chwilowym dyskomforcie. Nasz personel dokładnie poinstruuje Cię jakie techniki najlepiej zastosować podczas zabiegu w komorze hiperbarycznej.

Etapy zabiegu w komorze hiperbarycznej

Etapy zabiegu w komorze hiperbarycznej

Czy strój jest ważny przy zabiegu w komorze hiperbarycznej?

W szpitalnych komorach o ciśnieniu powyżej 2.0 ATA pacjent przed zabiegiem w komorze hiperbarycznej przebiera się w dostarczone przez personel, bawełniane ubranie. W przypadku komór łagodnych w gabinecie tlenowaodnowa.pl możemy być ubrani „po cywilnemu”, ale również w odzież bawełnianą.

Warto pamiętać, że odzież wykonana z materiałów syntetycznych może gromadzić ładunki elektrostatyczne (doskonale znamy ten efekt, kiedy nasz ulubiony sweterek strzela iskrami), a wewnątrz komory to właśnie bawełna zapobiega takim wyładowaniom. Trzeba pamiętać, że w komorze jest większa ilość tlenu, dlatego takich wyładowań chcemy po prostu unikać.

Warto pamiętać!  Przed zabiegiem w komorze hiperbarycznej:

Warto pamiętać! Przed zabiegiem w komorze hiperbarycznej:

Ile tlenu jest podczas zabiegu w komorze hiperbarycznej?

Ile tlenu jest w komorze hiperbarycznej?

W samej komorze hiperbarycznej podczas zabiegu stężenie tlenu to 32-34%,dodatkowo podawany jest tlen o stężeniu
88-96% poprzez maskę
lub o stężeniu
70-80% poprzez mikrofon tlenowy

Czy każdy może skorzystać z zabiegu w komorze hiperbarycznej?

Czy każdy może skorzystać z zabiegu w komorze hiperbarycznej?

Przed rozpoczęciem zabiegu w komorze hiperbarycznej w naszym gabinecie zawsze zalecamy spotkanie z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma żadnych występujących przeciwwskazań. Zwłaszcza w razie jakichkolwiek wątpliwości warto porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym lub specjalistą. Także obsługa gabinetu tlenowaodnowa.pl, przeprowadza wstępną rozmowę i ewentualnie również proponuje konsultacje medyczną.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU W KOMORZE HIPERBARYCZNEJ

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU W KOMORZE HIPERBARYCZNEJ